• вта листа

Ѓоковиќ ја започна 370 недела на врвот на АТП листата

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ тој продолжи да го зголемува сопствениот рекорд по бројот на недели поминати на врвот на светскиот тенис, денеска ја започна 370 недела на врвот на АТП листата. Ѓоковиќ е сè поблиску до апсолутниот рекорд кој го држи легендарната Германка Штефи Граф, која вкупно 377 недели беше на врвот. Ноле со триумфот …

Ѓоковиќ ја започна 370 недела на врвот на АТП листата Read More »