• времето денес

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно, студено и со врнежи од снег

Денес времето во Македонија ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег. Понтензивни врнежи ќе има во западните предели каде насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините истата ќе се зголемува. Мала снежна покривка ќе се формира и во останатите места низ државава, освен во долниот тек на повардарието. Ќе дува …

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно, студено и со врнежи од снег Read More »