ФОТО | Трет брак: Јелена Вељача се омажи за поранешниот советник на Колинда Грабар-Китаровиќ

Хрватската актерка, сценаристка и колумнистка Јелена Вељача (40) вчера го изговори судбоносното „да“ на нејзиниот избраник Вито Туршиќ, поранешен советник на поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ,. Церемонијата се одржала во Ботаничката градина во Загреб. Тие се венчале пред матичар, а на церемонијата присуствувале членови на нивните семејства и најблиски пријатели. Ќерката на Јелена од претходниот …

ФОТО | Трет брак: Јелена Вељача се омажи за поранешниот советник на Колинда Грабар-Китаровиќ Read More »