Tag : викторија лоба

Магазин Сцена

Да се фатат последните летни денови: Викторија Лоба во секси-бикини ужива на плажа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Се бројат деновите и кога есента ќе ни пристигне официјално, односно кога ќе паднат температурите и ќе ги снема сончевите зраци. Па, токму поради тоа...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Црно-бел предизвик на социјалните мрежи против родово базираното насилство: Се приклучи и дел од македонската естрада

Слободен печат
Идејата зад црно-белите фотографии е акцентирање на страшниот факт дека родово базираното насилство и неговата најекстремна форма фемицидот е присутен насекаде околу нас и секоја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ретко која девојка има храброст за вакво нешто: Викторија Лоба си ја скрати косата! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Викторија Лоба има нов имиџ! Убавицата на која од почетокот на кариерата долгата руса коса и е заштитен знак, после долги години реши да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дали Викторија Лоба со оваа фотографија ќе им набие комплекси на колешките од естрадата? (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата пејачка Викторија Лоба денеска за малку ќе го срушеше интернет-сообраќајот во нашата земја, со оглед на тоа колку секси фотографија објави на својот профил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Лоба обожава бело! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката со руско потекло, Викторија Лоба, важи за една од најубавите, но и најдобро облечени пејачки кај нас. Пејачката апсолутно за секоја пригода знае да...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија Лоба ја откажа свадбата со партнерот Ѓорѓи (ФОТО)

Васко Спасоски
Ништо од свадбата од соништата. Нашата позната пејачка Викторија Лоба поради пандемијата на коронавирусот мораше да ја откаже закажаната свадба со партнерот Ѓорѓи. Оваа информација...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Седи дома квиз“ во новата емисија на „Еден на Еден“, водителот Тарик Филиповиќ го менува Жаре? (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Седи дома квиз“ ќе се вика новата епизода на „Еден на еден“. Трета емисија по ред, Жаре снимаше од својата дневна соба, а овој пат...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во какво карантинско расположение е Викторија Лоба? Зависи од саатот!

Слободен печат
Викторија Лоба на својот инстаграм-профил објави колаж од фотографии на кои е прикажана во различно расположение, а во опис напиша: Во кое карантинско расположение си...
Вести Еспресо Македонија Шоу биз

Викторија Лоба ќе ги забавува крушевчани во текот на најлудата ноќ во годината

Слободен печат
Заедничкиот пречек на Новата 2020 година Крушево го организира на плоштадот Никола Мартиноски” со музика, весело расположение и очекува многу гости. За пречекот на Новата...
Еспресо Шоу биз

Жешки фотографии: Лоба се тушира во тоалет, а некој ја слика! (ФОТО)

Слободен печат
Една од нашите најзгодни пејачки на естрадата, популарната Викторија Лоба ги „стопли“ своите обожаватели на социјалните мрежи во овие студени есенски денови… Имено, слатката Лоба...