Tag : викендот

Вести Македонија

За викендот нестабилно време со пороен дожд и грмежи

МИА Агенција
Утре попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Времето за време на викендот ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи...
Вести Скопје

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 245 возила

МИА Агенција
Паркингот на Водно во текот на овој викенд го искористиле 245 возила, според бројот на испратени СМС пораки, информираат од Град Скопје. Оттаму истакнуваат дека...