Tag : велко маркоски

Ракомет Спорт

ЕП 2020, Ѓоргоноски: Главен проблем на македонската селекција е играта во одбраната!

Коминовски Фидан
Горан Ѓоргоноски (40), поранешен македонски репрезентативец и екс ракометар на Металург вели дека дефанзивниот дел е ослабен поради повредата на Велко Маркоски кој со топка...
Ракомет Спорт

Македонија без Велко Маркоски на Европското првенство! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што информираат од Ракометната федерација на Македонија (РФМ), по направените дополнителни медициски прегледи во Очната Клиника во Љубљана и добиените резултати констатирано е дека...
Ракомет Спорт

Велко Маркоски е нов играч на Металург

Слободен печат
Нашиот репрезентативец кој воглавно настапува во делот на одбраната ја продолжува кариерата во клубот од Автокоманда. До крајот на сезоната столбот во дефанзивниот дел официјално...