23.8 C
Скопје

Tag : Велешта

Вести Хроника

Приведени две лица од Велешта, едниот баран со потерница за одлежување затвор

Слободен печат
Во полициска акција синоќа се приведени синовите на Дилавер Бојку Леку, Ербен и Бесник на регионалниот пат Струга – Дебар, пред селото Велешта. Двете лица...
Слајдер Хроника

Голема полициска акција вечерва во Велешта, уапсени браќата Бојку

Слободен печат
Во обемна полициска акција на патот Струга-Дебар, пред влезот во село Велешта уапсени се двајца криминалци, дознава „Слободен печат“. Во акција на Отсекот за потраги...
Хроника

Загина пешак на патот кај селото Велешта

МИА Агенција
Пешак загина синоќа во сообраќајна незгода на регионалниот пат Струга – Дебар, кај струшкото село Велешта. СВР Охрид денеска соопшти дека незгодата се случила околу...
Вести Хроника

Кривична пријава за недозволено поседување оружје кај лице од Велешта

Слободен печат
Струшката полиција поднесе кривична пријава против 42-годишен жител на Велешта поради сомнение за сторени кривични дела „недозволено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или...
Вести Македонија

Два угостителски објекта во Велешта работеле по 18 часот

Слободен печат
Два угостителски објекти во селото Велешта не ги почитувале мерките за работното време до 18 часот, констатирале инспекторите од Државниот пазарен инспекторат при контрола со...
Хроника

ФОТО: Насилник од струшко Велешта изнудувал пари од угостители

Слободен печат
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при Бирото за јавна безбедност во координација со Одделот за специјални полициски операции на 04.11.2020 во 16.45 часот...
Вести Македонија Слајдер

Момче од Велешта загинало во крвавите напади во Виена

Слободен печат
Иако австриските власти се уште не ги соопштија имињата на жртвите во синоќешниот терористички напад во Виена, на социјалните мрежи кружи информација дека загинал и 20-годишник...
Вести Хроника

Петмина повредени во сообраќајка кај Струга

Петмина повредени, од кој еден со потешки повреди е црниот епилог од вчерашната сообраќајка која се случила вчера во 11.50 часот. Според поливијата, на локалниот...
Хроника

Протестот за расветлување на убиството на дете од Велешта

Горан Наумовски
Пред полициската станица во Струга, како и пред локалниот Основен суд, денеска 50 лица започнаа протест со кој се бара институциите да го расветлат убиството...