Tag : Ваксинце

Хроника

Десет мигранти пронајдени во напуштено возило кај селските гробишта во с. Ваксинце

Слободен печат
На 01.08.2020 околу 23,50 часот на локален пат с.Слупчане-с.Ваксинце, полициски службеници од Полициска станица Белановце се обиделе да запрат патничко моторно возило „рено лагуна“ со скопски...
Вести Хроника

Изгоре кат од куќа во кумановско Ваксинце

Во пожар изгоре кат од семејна куќа во кумановското село Ваксинце, извести полицијата. Опожарена била и кровната конструкција. Причината за пожарот засега е непознатна, а...
Хроника

Повредени пешаци во Слупчане и Пепелиште

Горан Наумовски
Вчера вечер во две сообраќајни незгодени повредени се двајца пешаци. Полицијата информира дека вчера во 21:40 часот на локалниот пат во Слупчане, општина Липково, патничко...