Tag : вакцината

Вести Свет Слајдер

Русија до крајот на летото ќе ја регистрира вакцината против коронавирусот

МИА Агенција
Русија во август може да ја регистрира вакцината против коронавирусот , најави директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија, Александер Гунцбург. -Верувам дека...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Првиот Британец кој ќе ја тестира вакцината за коронавирусот: „Еве кои ќе бидат споредните ефекти“

Слободен печат
Симеон ги открива главните нуспојави… Британецот Симеон Корти гостуваше во емисијата „Добро утро Британија“ со цел да открие зошто доброволно се пријавил за тестирање на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Коронавирус: Кога ќе биде готова вакцината?

Горан Наумовски
Кинески и американски научници работат на развој на вакцина против коронавирус. Ако сè оди според планот, ќе може да се тестира на луѓе за три...