24.8 C
Скопје

Tag : Унгарија

Спорт Фудбал

Мирко Ивановски продолжува во Унгарија (ФОТО)

Слободен печат
Ивановски веќе има искуство од настапи во Унгарија, поточно во периодот 2015-2016 беше дел од Видеотон, а минатата година со 20 одиграни натпревари и пет...
Вести Регион

Сијарто: Жалиме поради лицемерието на западните земји кон проширувањето

Слободен печат
Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска во Хелсинки ќе разговараат за проширувањето и за датумот за преговори со Северна Македонија и Албанија. Пред почетокот...
Спорт Фудбал

Нова голема победа за македонските надежи во Чешка

Слободен печат
Македонските фудбалски надежи предводени од селекторот Шкумбин Арслани денеска убедливо со 3:0 ја совладаа селекцијата на Унгарија. Сите голови беа реализирани во текот на првото...
Останатo Спорт

Македонец меѓу најдобрите 10 пингпонгари во Европа

МИА Агенција
Во натпреварите кои се одржаа во рамките на пинг-понгарскиот камп, Лука го освои 9.место, во конкуренција на најсилните играчи од Европа. Лука во групната фаза...
Спорт Фудбал

Унгарците го промовираа Муслиу (ФОТО)

Слободен печат
Висар Муслиу, 24-годишниот одбранбен играч потпиша договор со МОЛ Фехервар, среќен што му се придружува на овој клуб. Претходно и Шкендија го потврди трансферот… –...
Спорт Фудбал

Официјално: Муслиу продолжува во Унгарија

Слободен печат
24-годишниот одбранбен играч Муслиу се договори со унгарскиот клуб кој треба да го плати обесштетувањето на дефанзивецот на сметката на Шкендија со која му истекуваше...
Вести Свет

Унгарија: По 30.000 евра на брачните парови со три деца

Слободен печат
Во Унгарија вадата им нуди на брачните двојки заем од околу 30.000 евра, кој нема да бидат задолжени да го вратат ако имаат три деца,...
Вести Македонија

Зошто оди Мицкоски во Будимпешта

Слободен печат
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска и утре ќе отпатува во работна посета на Австрија и Унгарија. Како што соопшти Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести Македонија

Унгарија му даде азил на Греувски како подршка на политичкото крило во Македонија подржано од Русија

Премиерот на Унгарија во повеќе наврати истакна дека неговата земја е подготвена да ја интензивира својата активност во регионот и е подготвена да лобира за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Девојката до Груевски е модел, ИНТЕРНЕТОТ врие: Миле издржи со штрајкот, те чекаат 40 девици како оваа (ФОТО)

Слободен печат
По објавувањето на фотографиите, социјалните мрежи вријат од коментари, главно на сметка на поранешниот министер Миле Јанакиески...