8 C
Скопје

Tag : умот

Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

3-дневна детокс програма: Исчистете го телото и умот!

Слободен печат
Оваа детокс програма не е како останатите, бидејќи во неа е вклучена и детоксикацијата на емоциите, чувствата…психичкото здравје. Може да се спроведе и за време...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

6 најдобри хобија за луѓето под голем стрес: Тие го релаксираат нервниот систем, го бистрат умот, лекуваат депресија!

Слободен печат
Не ви се потребни големи инвестиции… Хоби терапија е познат метод за превенција и лекување на невроза и депресија, но и одличен начин да ги натерате луѓето...
Живот Здравје Магазин Магазин слајдер

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат
За да ги постигнете максимални придобивки од пливањето, неопходно е да пливате три пати неделно. Без разлика колку години имате, постои една универзална „тајна“ за...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им го помати умот на следбениците на Инстаграм (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора на својот Инстаграм профил објави фотографија со која малку се поигра со своите следбеници. Пејачката позираше покрај базен, а преку неа стави...