Tag : угостителскиот објект

Хроника

Голема кафеанска тепачка во Тетово

МИА Агенција
Четири лица, меѓу кои едно малолетно, се приведени вчера околу  23 часот во угостителски објект во Тетово. Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека...
Хроника

Молдавки нелегално работеле во Тетово

На подрачјето на Тетово вчера е извршена акциска контрола во угостителски објекти извести полицијата. Од таму информираа дека во еден угостителски објект е приведено лице...