Голема кафеанска тепачка во Тетово

Четири лица, меѓу кои едно малолетно, се приведени вчера околу  23 часот во угостителски објект во Тетово.

Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски истакна дека полициски службеници ги привеле Р.Б. (35), К.А. (27), А.Б. (21) и 17-годишник, сите од Тетово, откако физички ги нападнале 43-годишната Ш.Н. од Гостивар и А.А.(38) од тетовско Боговиње.

Нападот се случил во угостителскиот објект лоциран на улицата „Борис Кидрич“ во Тетово

-Тие биле задржани во полициската станица Тетово и по целосно расчистување на случајот против нив ќе биде изготвен соодветен поднесок – нагласи Јосифоски.

Прочитајте и...  Ужасен биланс од нападот на карневалот во Германија: Од 35-те хоспитализирани, дури половина се деца

Прочитај повеќе

Скопјанец осомничен за полов напад врз 12-годишно девојче

Слободен печат

ОЈО Скопје поднесе Обвинителен предлог против албански државјани за тешка кражба

Слободен печат

Од сообраќај исклучени пијан возач, двајца без дозвола и едно нерегистрирано возило

Слободен печат

Жител на Арачиново осомничен за неовластена продажба на марихуана

Слободен печат

Косовски државјанин обвинет за внесување на дрога во затворот Идризово

Слободен печат

Уапсен жител на Дебар кој се обидел да силува сограѓанка

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Нова жртва од експлозијата во Романовце

Слободен печат

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат