Молдавки нелегално работеле во Тетово - Слободен печат

Молдавки нелегално работеле во Тетово

На подрачјето на Тетово вчера е извршена акциска контрола во угостителски објекти извести полицијата.

Од таму информираа дека во еден угостителски објект е приведено лице за утврдување на идентитет, а при контрола во угостителскиот објект лоциран на улица „Илинденска“, сопственост на лицето Ф.Б. (41) од село Добридол, приведен е сопственикот поради сомнение за нелегално вработување на странски државјани или злоупотреба на туристички престој.

Поради пречекорување на туристички престој приведени се странските државјанки А.Д. (42) и В.Д. (17) и двете од Молдавија, кои се задржани за понатамошна постапка.

Прочитај повеќе

Велосипедист удрен на пешачки премин пред „Холидеј Ин“

Слободен Печат

Битолчанец и се заканувал и ја тепал сопругата

Тројца повредени во сообраќајка кај велешко Иванковци

МИА Агенција

Уапсен скопјанец баран за изнуда

Курто Дудуш доби судска опомена за нанесување телесна повреда

Горан Наумовски

Малолетници превезувале марихуана во тетовско

Слободен печат

Остави Коментар

four × two =

Прочитај повеќе

Во угостителски објект уапсено лице за доиздржување казна затвор

Слободен печат

Уапсена скопјанка: Полицијата откри дрога во нејзиниот дом

Слободен печат

Сообраќајна несреќа на стариот пат Тетово – Скопје: Тројца се потешко повредени

Слободен Печат

Почина 38-годишната жена во верижниот судир на автопатот Велес – Скопје

Мими Шушлеска Петкова

Се преврте автомобил близу Велес: Повредено четиричлено семејство

Слободен Печат

Судот ја повика докторката да ја образложи здравствената состојба на Тони Трајковски

МИА Агенција