ВИДЕО: Полицијата во Мјанмар досега уби 33 демонстранти, пламени јазици се шират низ улиците

Безбедносните сили во Мјанмар застрелале најмалку 33 лица од 1. февруари кога почнаа демонстрациите против воената влада. Само денеска се наведува дека се убиени најмалку 18 лица. Residents in some Yangon neighbourhoods tonight held candlelight memorials for those killed by security forces today. At least 16 people died across Myanmar, including six people in Yangon. …

ВИДЕО: Полицијата во Мјанмар досега уби 33 демонстранти, пламени јазици се шират низ улиците Read More »