ВИДЕО+ФОТО | „Вљубен сум во мојот кармин“: Дамиано Давид со нова фотосесија и гостин во „Туторијалите на Ники“

Италијанската рок – група „Måneskin“ победи на 65-тото издание на Евровизија. Девојките ширум светот „фрлија око“ на фронтменот Дамиано Давид. Сепак, тој е во среќна врска веќе подолго време, но и покрај тоа пејачот постојано објавува фотографии на социјалните мрежи со кои го привлекува вниманието на светската јавност. На својот инстаграм – профил пејачот објави …

ВИДЕО+ФОТО | „Вљубен сум во мојот кармин“: Дамиано Давид со нова фотосесија и гостин во „Туторијалите на Ники“ Read More »