Tag : трпезарија

Вести Македонија Слајдер

ЛЕБ, ЈАЈЦА И ЦИГАРИ: Што консумирале Македонците најмногу во 2019 година?

МИА агенција
Леб, јајца, ориз, пилешко месо, макарони, компири, пиперки, домати, сирење, биле најчестите продукти на трпезата на македонските граѓани во изминатата година. Според податоците на Државниот...
Вести Скопје

Отворена нова трпезарија за бездомниците во Момин поток

Слободен печат
Во рамките на Пунктот и Прифатилиштето за  бездомни лица, денеска во Момин поток се пушта во употреба комплетно опремена новa просторија, што ќе се користи како трпезарија....