Tag : тома здравковиќ

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Бјелогрлиќ и Јоксимовиќ ќе снимаат филм за Тома Здравковиќ, популарниот „поет на тагата“

Слободен печат
Како што соопштија членовите на продукцијата, снимањето на филмот „Тома“, за животот на познатиот пејач за Тома Здравковиќ почнува викендов. Улогата на Тома Здравковиќ ќе...