13 C
Скопје

Tag : тцр италија

Останатo Спорт

ВИДЕО: Неславно заврши втората трка, Иџе доби удар кој не го очекуваше!

Слободен печат
Откако во саботната прва трка малку недостасуваше да се искачи на пиедесталот, денеска Игор Стефановски не ја заврши втората трка на патеката „Монца“, прв тркачки...
Останатo Спорт

Иџе ќе стартува од четвртото место на патеката „Монца“

Слободен печат
Завршија квалификациите за првата трка од ТЦР Италија шампионатот, македонскиот автомобилист Игор Стефановски имаше четврти најдобар резултат. Нашиот Иџе со својот Хјундаи i30 N TCR...
Останатo Спорт

„Летечкиот“ Македонец Иџе подготвен за новата сезона во ТЦР Италија

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе најави дека годинава ќе настапува во ТЦР италијанскиот шампионат. Според најавите ќе има доста исклучително добри возачи и се...
Останатo Спорт

Македонскиот автомобилист Стефановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец преку социјалните мрежи ги информираше фановите дека е позитивен на коронавирус. Игор Стефановски неодамна ја заврши сезоната во ТЦР Италија натпреварувањето. На крајот...
Останатo Спорт

Стефановски го освои шестото место на првата трка во Имола

Слободен печат
Во рамките од ТЦР шампионатот во Италија денеска нов настап на македонскиот возач Игор Стефановски. На првата од двете трки викендов во Имола нашиот натпреварувач...
Останатo Спорт

Иџе не ја заврши втората трка во Монца

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе остана без поени на втората трка која се возеше во Монца во ТЦР шампионатот. Иџе извозе само пет кругови по што...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Иџе имаше подиум во Монца, но во финишот излета од патеката!

Слободен печат
Денеска на првата од двете најавени трки викендов во рамките од ТЦР Италија во Монца, Игор Стефановски (бр. 14, „Хјундаи“) ја освои претпоследната позиција. Македонскиот...
Останатo Спорт

Браво Иџе: „Летечкиот Македонец“ триумфираше на трката во Италија! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден Игор Стефановски го освои седмото место, а денеска блесна со првата победа во рамките од италијанскиот ТЦР шампионат во Валелунга....
Останатo Спорт

Иџе седмопласиран на патеката Валелунга во Италија

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе денеска на првата трка од „ТЦР Италија“ шампионатот го освои седмото место. Трката се возеше на патеката „Валелунга“ која се наоѓа...
Останатo Спорт

Иџе на подиумот на легендарната Имола

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе го освои третото место на денешната трка од ТЦР Италија која се се возеше на легендарната патека Имола. Откако вчера...