6 C
Скопје

Tag : тцр италија

Останатo Спорт

Македонскиот автомобилист Стефановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец преку социјалните мрежи ги информираше фановите дека е позитивен на коронавирус. Игор Стефановски неодамна ја заврши сезоната во ТЦР Италија натпреварувањето. На крајот...
Останатo Спорт

Стефановски го освои шестото место на првата трка во Имола

Слободен печат
Во рамките од ТЦР шампионатот во Италија денеска нов настап на македонскиот возач Игор Стефановски. На првата од двете трки викендов во Имола нашиот натпреварувач...
Останатo Спорт

Иџе не ја заврши втората трка во Монца

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе остана без поени на втората трка која се возеше во Монца во ТЦР шампионатот. Иџе извозе само пет кругови по што...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Иџе имаше подиум во Монца, но во финишот излета од патеката!

Слободен печат
Денеска на првата од двете најавени трки викендов во рамките од ТЦР Италија во Монца, Игор Стефановски (бр. 14, „Хјундаи“) ја освои претпоследната позиција. Македонскиот...
Останатo Спорт

Браво Иџе: „Летечкиот Македонец“ триумфираше на трката во Италија! (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден Игор Стефановски го освои седмото место, а денеска блесна со првата победа во рамките од италијанскиот ТЦР шампионат во Валелунга....
Останатo Спорт

Иџе седмопласиран на патеката Валелунга во Италија

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе денеска на првата трка од „ТЦР Италија“ шампионатот го освои седмото место. Трката се возеше на патеката „Валелунга“ која се наоѓа...
Останатo Спорт

Иџе на подиумот на легендарната Имола

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе го освои третото место на денешната трка од ТЦР Италија која се се возеше на легендарната патека Имола. Откако вчера...
Останатo Спорт

Македонецот блеска на Имола: Иџе со прво и трето место на тренинзите!

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец е одлично расположен пред викендот на Имола во кој ќе одржат првата и втората трка во рамките од ТЦР Италија. Денеска на програмата...
Останатo Спорт

ТЦР Италија: Зелено светло за Стефановски во Имола! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот возач не беше во можност да учествува во првите две рунди од ТЦР Италија натпреварувањето поради рестрикциите за патување предизвикани од Ковид-19. Но, сега...
Останатo Спорт

Иџе: Не можеме ништо против судиите!

Македонскиот возач имаше многу добри перформанси во текот на квалификациите, но и во двете трки каде што малку недостасуваше да дојде до Топ 3 позициите....