• тајкун

ФОТО | Наследничката на нафтената империја се омажи во најнеобична венчаница, а куче ги носело бурмите

Правнуката на еден од најбогатите луѓе во светот, Џон Пол Гети, се омажи за фотографот Тобијас Енгел во Сан Франциско, во венчаница која била изработена од четири слоја ткаенина, а на неа имало парчиња огледала. Ѕвездата на серијата „Дамин гамбит“ на „Нетфликс“, Ања Тејлор Џој ја имала улогата на деверуша, свадбената церемонија ја водела американската …

ФОТО | Наследничката на нафтената империја се омажи во најнеобична венчаница, а куче ги носело бурмите Read More »