Tag : стево теодосиевски

Еспресо Шоу биз

Синот на Есма Реџепова ја раскажа горката приказна за кралицата на ромската музика

Слободен печат
Симеон Атанасов, еден од синовите на Есма Реџепова, од чија смрт денес се навршуваат три години, на својот фејсбук-профил прозборе за недовршениот музеј на Есма...