18 C
Скопје

Tag : стефано пиоли

Спорт Фудбал

Црвениот картон на Ибрахимовиќ ја „уништи“ играта на Милан!

Слободен печат
Италијанските спортски весници го дефинираа црвениот картон на Златан Ибрахимовиќ против Парма во Серија А во саботата. „Росонерите“ славеа на гостувањето кај Парма со 1:3,...
Спорт Фудбал

Пиоли по ремито со Јунајтед: Не сум тренер на нормален тим

Слободен печат
Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е задоволен што неговиот тим успеа да остане непоразен на гостувањето кај Манчестер јунајтед во првиот осминафинален натпревар во Лигата...
Спорт Фудбал

Златан бараше да биде заменет, се налутив и не го послушав

Слободен печат
Фудбалерите на Милан се единствени кои во Серија А имаат максимален учинок и по четвртото коло блоагодарение на победата од 2:1 во градското дерби против...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ повлече нога, Милан ќе има страшен тим наредната сезона

Слободен печат
Повеќе нема дилеми, Златан Ибрахимовиќ ќе потпише нов договор и ќе остане во Милан. Швеѓанецот на крајот ќе го добие тоа што го бараше, ќе...
Спорт Фудбал

Пиоли среќен што останува на клупата на Милан

Слободен печат
Иако се наоѓаше пред отказ, неверојатната серија девет натпревари без пораз по рестартот на сезоната во Серија А, Стефано Пиоли потпиша нов договор со Милан...
Спорт Фудбал

Пресврт во Милан, Пиоли добива нов договор

Слободен печат
Германскиот весник „Кикер“ тврди дека Ралф Рангник нема да ја презеде екипата на Милан иако се беше договорено и Стефано Пиоли како награда за добрите...
Спорт Фудбал

Милан наскоро ќе го промовира Рангник

Слободен печат
Како што информира „Гаѕета дело Спорт“, 62-годишниот германски тренер се очекува да седне на клупата на „росонерите“. Веќе подолг период Ралф Рангник се најавува како...
Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ едвај чека да почне со тренинзи во Милан

Слободен печат
Стратегот на „росонерите“ верува дека напаѓачот Златан Ибрахимовиќ ќе му помогне на тимот со своето искуство. Шведскиот фудбалер со нетрпение чека да почне со работа...
Спорт Фудбал

Милан има нов тренер, се чека Интер да даде зелено светло

Слободен печат
Екипата на Милан лошо ја започна сезоната и по седум кола во Серија А има дури четири порази поради кои се наоѓа на 13. позиција...