15.8 C
Скопје

Tag : ставен

Вести Свет Слајдер

Словачка доби нов премиер, ставен крај на политичката криза

Горан Наумовски
Денес, претседателката на Словачка, Зузана Чапутова, го назначи Едуард Хегер за нов премиер, со што стави крај на едномесечната политичка криза во таа земја. Хегер...
Вести Македонија Слајдер

Домот за стари лица во Радовиш ставен во карантин

МИА Агенција
Комисијата за заразни болести претпладне донела одлука Домот за стари лица во Радовиш да се стави во карантин, информираше за МИА државниот секретар во Министерството...