ТРАГЕДИЈА: Почина Стеван Јеловац, кошаркарскиот репрезентативец на Србија

Српскиот спорт доживеа тежок удар, почина 32-годишниот повремен репрезентативен на Србија во кошарка, Стеван Јеловац. Јеловац, кој на клупски план ги бранеше боите на грчкиот АЕК, бил итно пренесен во болница на 14 ноември кога му се слошило за време на тренинг. Се испостави дека крилниот центар имал мозочен удар, а како што соопшти неговиот …

ТРАГЕДИЈА: Почина Стеван Јеловац, кошаркарскиот репрезентативец на Србија Read More »