• срѓан захариевски

Струга ТЛ елиминирана, Захариевски вели: Подобриот тим оди понатаму

Екипата на Струга Трим Лум доживеа убедлив пораз од Лиепаја во реваншот од првото квалификациско коло за пласман во УЕФА Конференциската лига. Стружани не успеаја да го валоризираат позитивниот резултат од првиот натпревар (1:1) и денеска на трениг центарот на ФФМ „Петар Милошевски“ доживеаја убедлив пораз од 1:4. Тренерот на Струга ТЛ, Срѓан Захариевски смета …

Струга ТЛ елиминирана, Захариевски вели: Подобриот тим оди понатаму Read More »