• сребрен медал

Македонските каратисти освоија уште еден медал на Европското првенство во Тампере

Денеска во У-21 конкуренцијата или млади сениори во категоријата Столе Смилковски го освои сребрениот медал. Тоа е уште еден голем успех на македонските каратисти на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21 во Финска, Тампере. Претходно Смилковски на патот до финалето нашиот натпреварувач имаше пет победи, најпрвин со 4:1 триумфираше над Алекс Зарате де Ортиз …

Македонските каратисти освоија уште еден медал на Европското првенство во Тампере Read More »