23.8 C
Скопје

Tag : спасени

Вести Регион

СПАСУВАЧКА АКЦИЈА НА МОРЕ: На јахта и откажале моторите, албанската стража спаси 8 Срби (ФОТО)

Слободен печат
Албанската крајбрежна стража денеска, во раните утрински часови, спаси осум лица. По дефект во моторот, членовите на екипажот побарале помош преку СОС сигналот. По добивањето...