Tag : сончање

Забава Магазин

Вели дека тоа е најздравото нешто на светот: Се соблекува гола, ги дига нозете и се сонча (ФОТО)

Слободен печат
Социјалните мрежи се усвитија кога на Инстаграм се појави жена која сосема гола го сонча својот задник и како што вели, на тој начин добива...
Здравје Магазин

МОРА ДА ГИ ЗНАЕТЕ: Петте најчести митови за сончањето

Слободен печат
Преземете ги сите потребни мерки во врска со сончањето, за да не ви биде жал подоцна во животот....
Жена Магазин

Дали е безбедно сончање за време на бременоста?

Слободен печат
Во првите три месеци не е препорачлив напор, ниту пак предолг престој надвор, особено кога е многу топло....
Еспресо Убавина

Дали смеете да го користите млекото за сончање кое ви останало од лани?

Слободен печат
Време е на летни одмори. Покрај цената на аранжманот, треба да се размисли и за дополнителните трошоци: нов костим за капење или истиот од лани?...
Еспресо Убавина

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Слободен печат
Веќе знаете дека маслиновото масло е одлично за здравјето, но тоа исто така е и супер сојузник и во секојдневната нега. Маслиновото масло е богато...
Еспресо Убавина

Летна нега: Заштитете ја кожата од сонцето

Слободен печат
Нанесувањето на крема за сончање кога веќе ќе стигнете на плажа е една од најголемите грешки што можете да ги направите. Кремата се нанесува пред...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Природен рецепт за брзо потемнување

Слободен печат
Овој рецепт за домашно масло се први многу едноставно и брзо, а ќе ви помогне брзо да добиете прекрасен тен. Ова лето конечно ќе имате...