• сограѓани

За 24 часа 533 сограѓани се казнети за неносење маска

Од синоќа во 22 часот до 5 часот утринава, констатирано е дека 15 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 533 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите …

За 24 часа 533 сограѓани се казнети за неносење маска Read More »