5 C
Скопје

Tag : софија лорен

Магазин Магазин слајдер Ретро

ФОТО: Софија Лорен го сакала Тито, тој ја сакал Јованка, а таа била љубоморна на актерката…

Слободен печат
Јосип Броз Тито за време на своето владеење угостил многу светски ѕвезди како Елизабет Тејлор, Софија Лорен, Ричард Бартон. Посебно внимание на тогашните медиуми привлекла...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Софија Лорен: Единственото за што жалам е што не се омажив во бел фустан

Слободен печат
Филмската икона ги негираше со децении долгите шпекулации и тврди дека и покрај љубовната врска, Грант никогаш не ѝ предложил брак. Тоа беше една од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Легендарната Софија Лорен по 11 години се враќа на филмското платно!

Слободен Печат
Италијанската актерка, Софија Лорен, се врати на филмот по пауза од 11 години. Лорен (86) ќе глуми во драмата на Нетфликс „Животот напред“, во режија...
Жена Магазин Магазин слајдер

Легендарната Софија Лорен наполни 86 години: Феноменална и во деветтата деценија од животот (ФОТО)

Слободен печат
Софија Лорен е една од најголемите диви на 20 век. Секогаш насмеана и енергична таа е феноменална и во деветтата деценија од животот. Најпознатата „секси...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Софија Лорен, Катрин Денев, Брижит Бардо – Вака денес изгледаат легендите на европската кинематографија!

Слободен печат
Малку познати актерки успеаа да ја освојат титулата легенда на светската кинематографија. Овие ретки убавици блескаа во филмовите од 50-70-те години и се уште изгледаат...
Забава Магазин Магазин слајдер

Како Карло Понти од селанка ја направил Софија Лорен: Ја натерал да ослабне и да се однесува поинаку, да чита класична литература и да ниша со колковите додека оди!

Слободен печат
Карло Понти ѝ рекол на Софија Лорен дека е многу добра глумица и дека ќе стане ѕвезда, но мора да ги намали колковите и малку...
Жена Магазин Магазин слајдер

Неверојатна љубовна приказна на Софија Лорен и Карло Понти: Никогаш повеќе нема друг да сакам!

Слободен печат
Карло Понти првпат ја видел својата идна сопруга во 1950 година, додека била судијка на натрпеварот „Мис Елеганција“. Тогаш тој бил оженет и имал 37...
Живот Магазин Магазин слајдер

Турбулентниот живот на филмската дива: Ја одбила улогата во „Династија“ бидејќи сакала да им се посвети на синовите

Слободен печат
Најпознатата „секси сирена“ на златното доба на Холивуд, Софија Лорен, својата кариера ја започнала во 1950 година, кога имала само 16 години. Детството го поминала...
Жена Магазин

Моника Белучи и 10-те правила на исхрана за згодно тело

Слободен печат
Можно ли е да остенете витки во земјата на пицата, шпагетите, тестенините…Да се биде згоден каква што е Моника Белучи? Зошто гојазноста не е значаен...
Жена Магазин

Софија Лорен денес полни 85 години, во чест на роденденот се сними документарец

Во чест на 85-от роденден на италијанската глумица Софија Лорен, се сними документарец насловен „Некласифибилна“. Додека не го погледнеме новиот документарец за филмската дива, кој...