-6 C
Скопје

Tag : смртоносна грешка

Вести Свет Слајдер

Смртоносна грешка: Лекари во Романија запалиле пациентка среде операција

Слободен печат
Жена го загуби животот за време на хирушка интервенција во Романија, откако надлежните поради грешка ѝ нанеле смртоносни повреди по целото тело, информираше министерот за...