Tag : сланина

Магазин Семејство

Ручек во време на коронавирус, што вкусно да подготвите од само три намирници кои ви се при рака (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Пандемијата на коронавирусот не затвори во домовите, па сè поретко одиме во супермаркетите. За среќа, постојат вкусни рецепти кои с еподготвуваат брзо и лесно, од...
Здравје Магазин

Совршен протеински појадок: Печено авокадо со јајце и сланина

Слободен печат
За да го подготвите овој здрав протеински појадок потребни ви се следниве намирници – 2 јајца, 1 авокадо, 30 грама сланина, 30 грама сирење, сок...
Еспресо Храна

ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Вака се подготвува оригинална италијанска карбонара

Слободен печат
Настрана на масло пропржете ја сецканата сланина. Во друг сад изматете ги јајцата и додадете ги пармезанот и зачините....
Еспресо Храна

Вашиот нов омилен оброк – Одлични палачинки со праз, сланина и спанаќ

Слободен печат
Се прашувате што да појадувате ова утро, или можеби потребна ви е идеја за ужинка или вечера, ова е одличен рецепт кој ќе биде вашиот...
Еспресо Храна

Брз и вкусен ручек: Шпагети во бел сос со сланина

Уште една фантастична комбинација на сос, која секако одговара со сите видови на тестенини, направете ја и уживајте во вкусот. Потребни состојки: – 300 гр....