Tag : слајдее

Вести Економија Слајдер

ФИТР: Запирање на финансирањето на компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од државна помош

Слободен печат
Фондот за иновации и технолошки развој ја запира реализацијата на проектите од компании што се најдоа на листата на УЈП за неисплатени минимални плати од...
Вести Ви Препорачуваме Скопје

Клиничкиот кампус со комплетно нов лик, нема повеќе сообраќаен хаос (ФОТО)

Слободен печат
Министерот за здравство Венко Филипче на социјалните медиуми го сподели новиот изглед на Клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. – Во изминатиот период, во Клиничкиот кампус „Мајка...