16 C
Скопје

Tag : Скара

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО | Србин со интересна промоција во својот ресторан: Вакцинирајте се и добијте порција скара

Слободен печат
Вакцинирајте се против коронавирус и добијте порција вол на ражен или гулаш од дивеч – е понудата во еден ресторан во српски Крагуевац, пренесува Хина....
Магазин Магазин слајдер Храна

Брускети со шопска салата: Лесна ужинка по богатиот празничен ручек

Слободен печат
По богатиот празничен ручек ви предлагаме вечерата да биде полесна, а притоа да не ви одземе  многу време при подговката. Една од омилените салати, популарната...
Ви Препорачуваме Забава Магазин Магазин слајдер Храна

1 Maj не може да се замисли без скара: Шест совети како плескавиците и колбасите да ви бидат сочни, а не изгорени!

Слободен печат
Празнувањето на 1 Мај не може да се замисли без скара. Иако оние што се на велигденски пост, денеска ќе го прослават Денот на трудот...
Магазин Магазин слајдер Храна

Експлозија од вкусови: Дали сте пробале овошје на скара?

Слободен Печат
Скарата речиси секогаш асоцира на сочни хамбургери, виршли за познатите „хот дог“ сендвичи и различни видови месо и риба. Но, сте помислиле ли некогаш да...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Ќебап, крал на српската скара (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Српската кујна е исклучителен белег на српскиот народ, а нивното гурманство и страста кон храната ја прави посебна. Во минатото, во српските села името за...
Магазин Магазин слајдер Храна

Како до неодоливо и сочно месо – Маринада за месо на скара со која секое залче ќе има уникатен вкус!

Слободен печат
Печењето месо на скара е семеен „ритуал“ што многумина практикуваат да го прават барем еднаш неделно. Но, умешноста за подготвување скара е многу важна за...
Спорт Фудбал

Лука Јовиќ ги налути сите во Реал Мадрид (ФОТО)

Слободен печат
Напаѓачот на Реал, Лука Јовиќ, повторно беше мета на критики во Шпанија. Српскиот фудбалер, кој ја заврши сезоната поради повреда на десната нога, на својот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Скараџиска“ Еден на Еден: Гораст и Жаре вртеа плескавици, а Бубо Каров ни објасни како да се заштитиме од коронавирусот! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Како најлесно да се избориме против вирусот Ковид- 19, знае Бубо Каров.  Еден од начините на познатот комичар е дека коронавирусот ќе го снема ако...
Магазин Магазин слајдер Храна

Утре е 1 Мај: Ова се неколку совети како да подготвите совршена скара

Слободен печат
Први мај кај нас се прославува со традиционално подготвување скара. Оваа година многумина поради ограниченото движење, првомајската скара ќе подготвуваат во дворовите, а некои и...
Вести Регион

Хрватите ќе може да одат на првомајска скара, но со почитување на мерките против коронавирусот

Слободен печат
Директорот на хрватскиот Институт за јавно здравје, Крунослав Цапак, вчера изјави дека граѓаните ќе може да одат на првомајска скара за Денот на трудот, но...