Tag : Сирково

Хроника

Изгореа 25 јагниња во пожар во селото Сирково

МИА Агенција
Во СВР-Велес завчера околу 22 часот било пријавено дека во село Сирково настанал пожар во трло со овци, сопственост на В.А.(40), при што изгореле 25...