Tag : синоќа

Вести Македонија

Полицајци синоќа правеле забава во кратовското село Куклица

МИА Агенција
Без почитување на препораките и мерки за заштита од КОВИД-19 синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското село Куклица. Според информациите од Секторот за комуникација...
Жена Магазин Магазин слајдер Сцена

Синоќа за првпат во историјата се одржа виртуелна Мет гала (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Целиот свет е на удар од пандемијата на коронавирусот, а голем удар заработија и различните бизниси во светот. Како што се очекуваше, и модната индустрија...
Вести Македонија

18 лица се уапсени во синоќешниот полициски час

Ноќеска МВР за непочитување на полицискиот час приведени биле 18 лица, а изречени се 74 писмени опомени. Пријави ќе бидат поднесени против петмина тетовци и...
Вести Скопје

Над 200 казнети возачи синоќа во Скопје

Слободен печат
Одделението за безбедност на сообраќајот при Секторот за внатрешни работи Скопје синоќа во периодот од 22:00 до 4:00 часот спроведе акциска контрола за откривање на...