Tag : синиша михајловиќ

Слајдер Спорт Фудбал

Михајловиќ по леукемијата го победи и коронавирусот: По се што поминав ова беше како да пијам вода

Слободен печат
Тренерот на Болоња на 23. август по враќањето од одмор дозна дека е заразен со коронавирус иако не чувствувал никакви симптоми. Во меѓувреме направи два...
Спорт Фудбал

Михајловиќ позитивен на коронавирус и уште пет играчи во Италија

Слободен печат
Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ има коронавирус, оваа информација ја потврдија италијанските медиуми. Ова е потенцијално многу сериозна ситуација, бидејќи тој е во групата со...
Спорт Фудбал

Исповед на Михајловиќ: Му простив на најдобриот пријател од детството кој ми пукаше во мојата слика и ми ја запали куќата

Слободен печат
Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ, открива дека во 2015 година го посетил своето родно место, Борово во Хрватска и тоа маскиран со капа и со...
Спорт Фудбал

Синиша Михајловиќ стана почесен граѓанин на Болоња

Слободен печат
Поранешниот српски фудбалер, а сега тренер, Синиша Михајловиќ денеска и прогласен за почесен граѓанин на Болоња. Одлуката е донесена со големо мнозинство на гласоци на...
Спорт Фудбал

Тренерите влегоа во клинч: Михајловиќ и Гасперини разменија тешки зборови (ВИДЕО)

Слободен печат
Екипата на Аталанта со 1:0 ја совлада Болоња во рамките на 35. коло од Серија А но натпреварот го одбележа вербалниот дуел помеѓу двајцата тренери,...
Спорт Фудбал

Михајловиќ: Правилото за офсајд мора да се менува!

Слободен печат
Тренерот на Болоња повика на промена на правилото за офсајд, потенцирајќи дека нема смисла да се поништуваат головите, бидејќи нечиј нос останал во недозволена позиција....
Спорт Фудбал

Михајловиќ и Гатузо, фотографија која ја воодушени Италија

Слободен печат
Натпреварот од 33. коло во Серија А помеѓу Болоња и Наполи беше причина за нова средба на двајцата добри пријатели, Синиша Михајловиќ и Џенаро Гатузо....
Спорт Фудбал

Михајловиќ го продолжи договорот со Болоња

Слободен печат
Денеска италијанскиот клуб објави на својот официјален сајт дека ја продолжи соработката со својот досегашен тренер. Српскиот стратег Синиша Михајловиќ потпиша нов договор со екипата...
Спорт Фудбал

Михајловиќ е човек од челик, седум месеци по операцијата трча 10 километри и крева тегови

Слободен печат
На Синиша Михајловиќ пред повеќе од една година му беше дијагностицирана леукемија, но и покрај тоа Србинот ја предводеше Болоња на клупата со што го...
Спорт Фудбал

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат
Италијанската јавност и навивачите на Болоња со страв ја примија веста дека еден од членовите на стручниот штаб на екипата е позитивен на ковид-19. Причината...