Tag : симеон

Здравје Магазин Магазин слајдер

Првиот Британец кој ќе ја тестира вакцината за коронавирусот: „Еве кои ќе бидат споредните ефекти“

Слободен печат
Симеон ги открива главните нуспојави… Британецот Симеон Корти гостуваше во емисијата „Добро утро Британија“ со цел да открие зошто доброволно се пријавил за тестирање на...
Еспресо Шоу биз

Синот на Есма: Таканаречените Реџепови украдоа маса и фотеља вредни 7000 евра (ФОТО)

Слободен печат
Синот на починатата Есма Реџепова, Симеон Атанасов, кој претходно ја раскажа горката приказна за кралицата на ромската музика, повторно се огласи на социјалните мрежи со...
Вести Македонија

ПОГЛЕДНЕТЕ ВО НЕБОТО! Каква е Месечината, таква ќе ви биде и годината! Денеска е СВ. СИМЕОН СТОЛПНИК

Слободен печат
На овој празник започнува црковната нова година. Според верувањето и светците се раководеле по овој календар. Со празникот Свети Симеон е поврзано есенското засејување, што...