24 C
Скопје

Tag : Шведската

Вести Свет Слајдер

Шведската здравствена агенција алармира: Изгледа започна третиот бран од пандемијата

Слободен печат
Во Шведска изгледа започна третиот бран од пандемијата, соопшти денеска шведската Здравствена агенција, заострувајќи ги ограничувањата поради неодамнешниот пораст на нови случаи на ковид-19 и...
Вести Свет

Шведска ги укинува рестриктивните мерки за повозрасните луѓе, немало докази за втор бран на новиот коронавирус

Илинка Иљоска
Шведската Влада денеска соопшти дека повозрасните граѓани во земјата не мора повеќе да се изолираат. Таквата одлука е донесена поради ниската стапка на заразени со...