Tag : штрафцигер

Вести Свет

СО ШТРАФЦИГЕР НАПАДНА ПОЛИЦАЕЦ: Пресметката во Охајо заврши за неколку секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицаец во американскиот град Шугаркрик брутално е нападнат при рутинска сообраќајна контрола. Како што се гледа на видеото патролата почнува вообичаено, а возачот на камионот...
Хроника

Со штрафцигер сакал да прободе полицајци

Основното јавно обвинителство од Гостивар поднесе обвинение против 20-годишно момче од Леуново. Тој е обвинет за напад на полицаец. Според ОЈО, пред два дена тој...