• шолц

Пендаровски и Шолц разговараа за ЕУ, НАТО, Западен Балкан, војната во Украина

Претседателот Стево Пендаровски денеска во рамки на неговото учество на Самитот на НАТО, што се одржува во Мадрид, оствари средба со канцеларот на Сојузна Република Германија, Олаф Шолц, на која било разговарано за билатералната соработка меѓу Северна Македонија и Германија во политичко-безбедносната и одбранбената област, како и за состојбата со македонските евроинтеграции, при што соговорниците …

Пендаровски и Шолц разговараа за ЕУ, НАТО, Западен Балкан, војната во Украина Read More »