• шериф тираспол

ВИДЕО: Прв пораз за Николов и Шериф, петарда на Реал, дербито за Ливерпул

Дерби натпреварот во третото коло од групната фаза во Лигата на шампионите кое се играше на „Ванда Метрополитано“ му припадна на Ливерпул. Во одличен натпревар, Ливерпул како гостин со 2:3 го совлада Атлетико Мадрид. Воведните минути им припаднаа на „црвените“ кои за 13 минути постигнаа два гола преку Салах и Кеита, но домашниот тим успеа …

ВИДЕО: Прв пораз за Николов и Шериф, петарда на Реал, дербито за Ливерпул Read More »