сексот Archives - Page 2 of 4 - Слободен печат

Tag : сексот

Еспресо Секс

Доста со лагите! Колку всушност треба да трае „секс акцијата“?

Слободен печат
Кога луѓето зборуваат за сексот, често се фалат дека трае цела ноќ или барем со часови. Но, колку навистина би требало да трае? Истражувањата покажуваат...
Еспресо Хороскоп

Што вели секој хороскопски знак после сексот?

Слободен печат
Што велат хороскопските знаци после водење љубов? Еден би сакал повторно, друг е гладен, трет брза за на работа. А четврт одма би се венчал....
Еспресо Секс

Најчестите проблеми со кои се соочуваат паровите за време на сексот

Слободен печат
Кога е сексот во прашање, нормално дека очекувате возбудливо и страствено време поминато со вашиот партнер. Освен што е многу важен дел од врската, сексот...
Еспресо Секс

5 работи кои мажите ги забележуваат и навистина уживаат во нив за време на сексот

Слободен печат
Следуваат 5-те нешта што тој ги забележува, но и што навистина му се важни за време на сексот. 1. Иницијатива За мажите ништо не е...
Еспресо Секс

Сексот наутро ќе ве разбуди подобро од кафето

Слободен печат
Истражувачите од Mattress Advisor спроведоа анкета во која учествуваа 1.000 испитаници кои живеат заедно со партнерот, во врска со нивните сексуални навики. 53 проценти од...
Еспресо Секс

5 секс пози кои задолжително треба да ги проба секој пар (ФОТО)

Слободен печат
Ние ви нудиме одлични идеи, а на вас ви останува да ги пробате. Без грижа, немора да сте атлетски градени, позите се соодветни за секого...
Еспресо Секс

Анкетите покажаа: Ова се највозбудливите места за секс на отворено

Слободен печат
Кога станува збор за сексот, нема ништо повозбудливо од пробување на нешто ново, а летниот период е совршено време да уживате во посебни моменти на...
Еспресо Секс

Ви се случува и на вас? Честа појава по сексот која (најчесто) не треба да ве загрижува!

Слободен печат
Доколку понекогаш после сексот плачете, не сте осамени и тие солзи се сосема нормални. Солзите по сексот можат да бидат среќни солзи, солзи од олеснување...
Еспресо Секс

Сексот после кавга е еднаков на кокаин

Слободен печат
Општо е познато дека сексот после голема кавга е многу подобар од оној „обичниот“. Клиничкиот психолог Сит Маерс верува дека паровите кои најчесто се смируваат...
Еспресо Секс

Зачинете го сексот – Трикови со кои ќе го полудите партнерот

Слободен печат
Сакате да го зачините вашиот сексуален живот? Тогаш следете ги следните наши совети кои ќе ви помогнат вашиот партнер потполно да полуде по вас. Еве...