• сценарија

Сценарија за две епизоди на „Пријатели“ ставени на аукција

Оригиналните сценарија за две епизоди од серијата „Пријатели“, снимена во Велика Британија, спасени од корпата за ѓубре, ќе се продаваат на аукција. Сценаријата од четвртата сезона во 1998 година ги пронашол вработен во студиото „Фонтајн“ во Вембли, каде што биле снимени две епизоди, пишува „Би-би-си“. Аманда Батлер, од аукциската куќа „Хансон Рос“ во Хертфордшир, рече дека продуцентите …

Сценарија за две епизоди на „Пријатели“ ставени на аукција Read More »