6 C
Скопје

Tag : Санадер

Вести Регион Слајдер

Експремиерот на Хрватска Иво Санадер осуден на шест години затвор

Слободен печат
По една година и два месеца судење, беше донесена нова неправосилна пресуда во окружниот суд во Загреб за поранешниот премиер и претседател на ХДЗ Иво...
Вести Регион

Санадер испратен во центарот за дијагностика за отслужување на затворската казна

Слободен печат
Некогашниот премиер на Хрватска, Иво Санадер, вчера беил испратен во Центарот за дијагностика на затворот Реметинец, кој ќе одлучи каде ќе ја отслужува правосилната шестгодишна...