• сала Парк

Данска „златна“ во Струмица, македонските одбојкари со сребро во Европската лига

Вечерва во салата „Парк“ во Струмица во големото финале на Европската сребрена лига најдобрата македонска одбојкарска репрезентација загуби од Данска со резултат 1:3. Воедно после овој пораз останавме и без учество во Европската златна лига. Избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ добро го започнаа мечот освојувајќи го првиот сет од 25:23 и за предност од 1:0. …

Данска „златна“ во Струмица, македонските одбојкари со сребро во Европската лига Read More »