7.1 C
Скопје

Tag : ролат

Магазин Магазин слајдер Храна

Ролат со мелено месо и пиперки (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки: 1 килограм мешано мелено месо 150 грама сланина 2 моркови 150 грама кашкавал 3 свежи пиперки 2 јајца 100 грама презла 1 главица кромид...
Магазин Магазин слајдер Храна

Мек шарен ролат: Ултрабрз десерт! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Освен што изгледа убаво, овој ролат ќе ве освои и со својот вкус… Потребно ви е: 4 јајца, 80 гр брашно, малку прашок за печиво,...
Магазин Храна

Израдувајте го семејството во изолација: Посен ролат со банани готов за 5 минути (ВИДЕО)

Слободен печат
За време на Големиот пост, израдувајте ги сите со овој вкусен десерт чија подготовка ќе ви одземе многу малку време, а неговиот вкус е несекојдневен....
Магазин

Направете си го денот поубав со овој РОЛАТ со суво овошје

Слободен Печат
Потребни состојки: 250 гр маргарин 250 гр шеќер 4 јајца 1 голема чаша мешано суво и јаткасто овошје 300 гр брашно 50 гр густин 1...
Еспресо Жена Магазин Храна

Уживајте во секое залче: Страмболи – Пица завиткана во ролат (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
За ова интересно јадење ќе ви биде потребно малку повеќе време но верувајте дека се исплати.. Состојките се сосема опционални, така што можете да го...
Еспресо Храна

Неодолив чоколаден ролат

Доколку ви се пријаде благо, ова е вистинскиот десерт за вас… Потребни состојки: 500 г мелени бисквити 250 г шеќер во прав 100 г горко...