13 C
Скопје

Tag : рејтинг листа

Кошарка Спорт

Македонските кошаркари напредуваа за една позиција на ФИБА ранкинг

Слободен печат
Двете победи на квалификацискиот турнир во Перм, нè поставија на 29 место на европската листа на најдобрите репрезентации. Скок од една позиција на официјалната ФИБА...