Tag : регионалниот

Хроника

Повредено дете во сообраќајка на регионалниот пат Струга-Дебар

Во МВР вчера е пријавено дека на регионалниот пат Струга-Дебар, во близина на Мелнички мост се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „шкода фабиа“ управувано од...
Вести Македонија

Две македонски идеи наградени на регионалниот натпревар „Филантропија преку зелени идеи”

Слободен печат
Производство на био смарт ориз и мобилна апликација што ги наградува сите еколошки одговорни корисници се двете македонски зелени идеи што добија поддршка од 10.000...