18 C
Скопје

Tag : раул

Спорт Фудбал

Тоти поради Раул не потпиша за Реал Мадрид!

Слободен печат
Поранешниот капитен на Рома можеше многу лесно да има и втор клуб во неговата професионална кариера. Франческо Тоти, легендата на римската „волчица“, вели дека беше...
Вести Свет

Макрон: Професорот Раул е голем научник, но неговиот третман против коронавирусот мора да се тестира

Слободен печат
Францускиот претседател, Емануел Макрон, за првпат се изјасни околу контроверзните испитувања засновани врз хлорокин од страна на професорот Дидие Раул, од Институтот за инфекции во...
Спорт Фудбал

Раул заслужува да биде тренер на Реал! (ФОТО)

Слободен печат
Зинедин Зидан поминува низ еден тежок период во Реал, во својот прв мандат го водеше клубот до три европски титули по ред, но сезонава неговите...